VEZI AICI cine a fost premiat la Gala Direcției Județene pentru Sport și Tineret

Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Arad a organizat vineri, 21 decembrie, la Sala Sporturilor Victoria, festivitatea de premiere a celor mai valoroşi performeri din sportul arădean. „Au fost premiaţi 12 sportivi, împărţiţi în patru categorii: cei mai buni seniori, cele mai bune senioare, cei mai buni juniori şi cele mai bune junioare. Toţi pe baza performanţelor internaţionale obţinute în anul 2018. De asemenea au fost acordate o serie de premii Centenar unor personalităţi marcante din sportul arădean, oameni care au contribuit la promovarea imaginii judeţului nostru prin performanţele lor sau ale sportivilor pe care i-au pregătit”, a declarat Cristi Gavra, director al Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Arad.
Au fost acordate premii:
Premiul pentru întreaga carieră sportivă : Monika BrosovszkyBoriga
Medicină sportivă : dr. Adriana Nica, Gabriela Radu
Prof. univ. dr. Ramona Lile, rectorul Universității „Aurel Vlaicu” Arad- pentru implicare în derularea proiectelor cu Federația Română de Fotbal și Federeația Română de Handbal
Paul Barta – ISJ Arad- pentru implicare în Programul Național Campionii României în școli, licee și universități
Szabo Carolina – judo CSM Arad/CS Podgoria Ghioroc – cea mai active sportive din cadrul Programului Național Campionii României în școli, licee și universități
Adrian Lucaci – AJF Arad pentru implicare în derularea proiectelor de fotbal în grădinițe și școli
Anela Freer – ACS Tenis Fan Arad – pentru atragerea și susținerea turneelor de tenis la Arad
Premiu special: Marius Copil, OvidiuHategan
Cluburi cu cele mai bune și mai multe rezultate la competițiile internaționale: CS Universitatea Arad, CSM Arad
Atleți veterani : Elena Avram, Lucian Neagu
Colaboratori eveniment: Iazbinscky Gabriel, SilviuTurc
Profesori/antrenori care de-a lungul timpului prin munca lor la catedră și cu sportivii au adus rezultate deosebite pentru Arad și România:
Adrian Dodean – CSM Arad; Adrian Jigau – CSM Arad, Leszay Magdalena – CSM Arad; Kakas Arpad –CSM Arad; Mircea Budurisan–CSM Arad; Ion Vasilescu –CSM Arad; Gheorghe Pop – CSM Arad; Toth Monica – CSM Arad; Viorel Bitang–CSM Arad; Liptak Martin – CSM Arad; Daria Barta – CSM Arad;
Daniela Chiriac – CSM Arad; Tatiana Novikova – CSM Arad; Ciprian Hegy – CSM Arad; Carina Franiov – CSM Arad; Eugen Cățean – CSM Arad; Dorin Drimbe–CSM Arad; Nagy Arpad –CSM Arad; Alexandru Stoian– CSM Arad; Loghin Lazăr – CSM Arad; Ionel Lazăr – CSM Arad; Livia Căruceru – CSM Arad; Elza Farcuța- CSM Arad; Constantin Miclea –CSM Arad; Ionel Oprea –CSM Arad; Teleki Mihai – CSS Gloria Arad / CS Universitatea Arad; Ioan Coste– CSS Gloria Arad; Sebastian Lucaci – CSS Gloria Arad; Spiridon Stanciu – CSS Gloria Arad / CS Astra Arad; Davidhazi Emeric – CSS Gloria Arad; Traian Magheru– CSS Gloria Arad; George Mandache- LPS Arad; Ramona Haidu – CS Urania / CS Universitatea Arad; Marcel Urban – CS Baschet Arad; Dan Moraru – CS Baschet Arad; Constantin Wunsch – CSS Gloria Arad; Mateiu Peloc– ACS Vointa Arad; Adriana Beldiman – ACS HC Beldiman; George Beldiman –ACS HC Beldiman; Alin Câmpeanu– ACS Sah Club Vados Arad; Radu Sabău– CS Provolei Arad; Ștefan Gog – ACS Fan Arad; Ruben Stoia – Boxing Club Ruben Stoia; Gheorghe Biriș – CS Amefa Arad; Florin Barna – CS Motorul Silva Lazar Arad și Ioan Marconi
Presa sportivă aradeană – Colaboratori: Sportarad –Călin Mnerie; Sportsin –Călin Moga; Jurnal Arădean/ Aradon- Daniel Scridon, Daniel Lazăr, Leonard Sfâra; Arq – Adrian Creța, Ioan Hamza; Live Arad – Sorin Haut; Special Arad – Lucian Dănilă; Reporter Arad – Dan Coita; Arad24Net – SorinTrocan, Liliana Trocan; Flacăra Roșie- Romulus Dubăț; Gazeta Locală – Alina Hadded; Actualități Arad – Paula Bulzan; Ziar de Arad – Claudia Untaru; Critic Arad – Cosmin Gherman; Libertatea- Bogdan Cioară; TV Arad- Izabela Vekas; TV Arad- Ciprian Petcuț; TVR / TVR Timișoara-Vasile Obsitoș.
Sportivi premiați pentru rezultate la competițiile oficiale internaționale 2018:
CategoriaJunioare: Luciana Condurache – Haltere –CSM Arad; Irina Rus – tenis de masă – CSM Arad; Dorina Tofan– haltere – CS Amefa Arad
Categoria Juniori: Emanuel Danciu – haltere– CSM Arad; Cosmin Krupla – haltere– CSM Arad; Daniel Tavoc – gimnastică aerobică – CS Universitatea Arad
Categoria Senioare: Roxana Birca – atletism – CS Universitatea Arad; Daniela Dodean – tenis de masă – CSM Arad; Cristina Simion – atletism – CS Universitatea Arad
Categoria Seniori: Gabriel Bocser – gimnastică aerobică- CSUniversitatea Arad; Marian Coman – atletism – CS Universitatea Arad; Mihai Mihuț – luptegrecoromane – CS Astra Arad

Comentarii

comentarii

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here