Zeci de medalii pentru înotătorii arădeni la Campionatul Național de Înot Masters al României

A IX-a ediție a Campionatului Național de Înot Masters al României a avut loc la Reșita, fiind prezente 23 de cluburi sportive din toată țara. Cei 13 sportivi care au reprezentat CSM Arad au obținut 36 de medalii individuale.
Honoriu Botezatu a câștigat trei medalii de aur la 50, 100 și 200 m spate, o medalie de aur la 50 m fluture și una de argint la 50 m liber. Cristian Pintican a obținut medalie de aur în probele de 50, 100 și 200 m spate, 50 și 100 m liber. Cristian Stertl s-a clasat pe primul loc la probele de 50 și 100 m liber, 50m fluture și 100 m bras. Ștefan Onea a câștigat medalia de aur în proba de 50 m bras și pe cea de argint în proba de 100 și 200 m bras. Karpati Adalbert și-a adjudecat medalia de aur la 50 m liber, pe cea de argint la 50 m fluture și pe cea de bronz la 200 m mixt. Anca Laura Miloș a obținut medalia de bronz în probele de 50 și 100 m liber și la 50 m bras. Norbert Rusu a câștigat bronzul în probele de 200 m mixt și 200 m bras și argintul la 50 m bras. Peter Roland a obținut medalia de argint la 50 și 100 m bras și pe cea de bronz la 50 m liber. Flaviu Mocanu s-a clasat pe locul al treilea cu trei medalii de bronz în probele de 50 și 100 m bras și 100 m liber. Valentin Retezar a obținut medalia de argint în probele de 100 m spate și 200 m bras. Cristian Mladin s-a clasat pe locul al treilea în proba de 200 m spate, iar Nagy Csaba și-a adjudecat medalia de bronz la 50 m fluture. Rezultat bun a avut și Marian Ghilință, care s-a clasat de două ori pe locul cinci în probele de 50 m fluture și 100 m liber. În proba de ștafetă 4X50 m liber, CSM Arad I, în componența Pintican, Botezatu, Peter, Stertl a ocupat locul I la categoria III, iar CSM Arad II în componența Onea, Karpati, Mocanu, Rusu s-a clasat pe locul I la categoria IV. În proba de ștafetă 4X50 m mixt, CSM Arad I în componența Botezatu, Onea, Karpati, Stertl a ocupat locul I la categoria IV, iar CSM Arad II în componența Pintican, Peter, Nagy, Mladin s-a clasat pe locul I la categoria II.