SportInCluj.ro: Victorie pentru U-Banca Transilvania Cluj în derby-ul Ardealului

Sport in ClujU-BT Cluj a învins, în deplasare, CSU Atlassib Sibiu cu scorul de 76-65 și se menține pe podiumul Ligii Naționale de baschet masculin după cel de-al treilea meci din partea secundă a campionatului intern, scrie site-ul partener SportInCluj.ro

Până la pauza mare, partida a stat sub semnul echilibrului, iar dacă primul sfert a fost adjudecat de clujeni cu 19-17, a doua pătrime a revenit gazdelor care s-au impus cu 16-13. După reluarea meciului, baschetbaliștii antrenați de Marcel Țenter au arătat mai multă concentrare pe teren și au impus treptat ritmul jocului, câștigând sfertul trei la o diferență de 9 puncte, scor 21-12. În ultima pătrime, Atlassib Sibiu a forțat revenirea, dar U-BT nu a cedat inițiativa și la final s-a declarat învingătoare […]