VEZI AICI cum poți primi ajutor de încălzire

În scurt timp se pot depune cererile pentru ajutoarele de încălzire. La Centrul nr.1 din Piaţa Plevnei nr. 1, telefon: 0257/282777 sunt arondate cartierele: Centru (B-dul Revoluţiei, de la P-ţa Romană până la Gară şi străzile adiacente), Aradul Nou, Sânicolaul Mic, Subcetate, Mureşel, Grădişte, Cartierul Funcţionarilor.
Înmânarea cererilor către beneficiarii pentru încălzirea locuinţei cu energie termică se va face de la casieriile CET Arad, iar pentru beneficiarii a căror încălzire a locuinţei se face cu energie electrică, gaze naturale, respectiv cu lemne, cărbuni, combustibili petrolieri se va face de la Centrele de preluare a cererilor începând cu data de 14.10.2019.
Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie electrică se va desfăşura doar la Centrul nr. 2, situat în Arad, Calea Radnei, nr. 250.
Preluarea cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie termică, gaze naturale, lemne, cărbuni combustibili petrolieri se va desfăşura astfel:
14.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Academia Teologică, Aleea Azuga, Aleea Răsăritului, Achile, Aleea Romanţei, Ardealului, Armoniei, Aviator Georgescu, Arinului, Alexandrescu Grigore, Alexandru Ioan, Alecsandri Vasile, Arcaşilor, Avrig, Andrenyi Karoly, Agârbiceanu Ion, Aron Cotruş, Aleea Făget.
15.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Banu Mărăcine, Bela Bartok, Bariţiu Gheorghe, Bihorului, Blajului, Blanduziei, Bobocilor, Bradului, Brînduşei, Brătianu I.C., Blaga Lucian, Bălcescu Nicolae, Băncilă Octav, Balint Simion, Basarab I, Berzei, Banatului, Bănescu Florin, Botiş Teodor.
16.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Bagdazar, Babeş Vicenţiu, Barabaş Bela, Bobâlna, Bolintineanu Dimitrie, Boemiei, Bicaz, Borlea, Buciumului, Bogrea Vasile, Calea Timişorii, Cîmpul Florilor, Căpşunilor, Caransebeş, Castanilor, Castor, Catedralei.
17.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Ceahlău, Ceaikovski, Cedrului, Chendi Ilarie, Cezar, Cibinului, Clopotului, Cetăţii, Cehov, Coasei, Caragiale I.L., Câmpia Turzii, Cobzei, Cărpinişan Romulus, Ceontea Teodor.
18.10.2019, orele 8,00-14,00, străzile: Coloniştilor, Colţişor, Cometei, Comunarzilor, Constituţiei, Coşbuc George, Corabiei, Cozia, Crângului, Crasna, Crişan, Cloşca, Cunţan Maria, Calea Victoriei.
21.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Miron Costin, Corneliu Coposu, Cristal, Dacilor, B-dul Decebal, Desseanu, Deltei, Diaconul Coresi, Diamant, Cantemir Dimitrie, Diogene, Dragomir Nelu Aristide, Dragu Stan, Drăgoi Sabin, 1 Decembrie.
22.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Deleanu Budai Ioan, Duiliu Zamfirescu, Dogarilor, Doinei, Doinaş Augustin Ştefan, Densuşianu Nicolae, Egalităţii, Endre Ady, Episcopiei, Eminescu Mihai, Eftimiu Victor, Flacăra.
23.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Gheorghe Popa de Teiuş, Fătu C.I., Florilor, Frumoasă, Feleacului, Economului, Eroul Necunoscut, Ficusului, Frunzei, Furnicii, Gelu, General Dragalina.
24.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Gogol Nicolae, Gojdu Emanoil, Gladiolelor, Grădina Poştei, General Vasile Milea, Gurban Constantin, Guttenbrunn A.M., Georgescu Ion, Ghibu Onisifor, Goldiş Vasile, Gyula Salacaz.
25.10.2019, orele 8,00-14,00, străzile: Gustav Augustini, Gergely Csiki, Ghiba Birta Elena, Gladiator, Gorunului, Gavra Alexandru, Grâului, Grigorescu Nicolae, Grozescu Iulian, Gutuilor.
28.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Haica Sava, Horia, Haiducilor, Hector, Hodoş Constanţa, Hunedoarei, Heim Domokoş, Hortensia, Horga Nicolae, Iancu Jianu, Ivireanul Antim, Infanteriei, Ipătescu Ana, Iosif Ştefan Octavian, Iasomiei.
29.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Kuncz Aladar, Luca Laurenţiu, Ludwig Roth Ştefan, Labirint, Lazăr Gheorghe, Lengyel Iosif, Loga Diaconovici C., Lucreţia, Lacu Alexandru, Lazăr Augustin, Lugojului, Lenau Nicolaus, Lucernei, Luminii, Măcieşului, Macului, Magheran, Marte, Splaiul Mureşului.
30.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Maniu Iuliu, Mărăşeşti, Marşieu Iustin, Mărţişor, Memorandului, Merişor, Meţianu, Micşunelelor, Mierlei, 9 Mai, Mureşan Iacob, Mătăsari, Meseriei, Mihăilescu Rene Ştefan, Moţilor, Movilei, Mureşan Ioan Gheorghe, Mureşanu Andrei.
31.10.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Minea Ilie, Monţia Emil, Milcov, Miraj, Molidului, Moraviei, Moşilor, Mucius Scaevola, Muncii, Moga Voievod, Moricz Z. Moşoiu Traian, Militarilor, Minulescu, Mărcuş Mihai, Mariş Teodor, Minişan Cornel.
01.11.2019, orele 8,00-14,00, străzile: Nalbei, Negruzzi C., Neculce, Nucului, Nufăr, Necula Vasile, Octavian Goga, Ovidiu, Odobescu, Ogorului, Miorenescu Caius, Moldovan Ioan.
04.11.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Olimpiadei, Oradea, Ostaşului, Orient, Orion, Orşova, Pandurilor, Panselei, Paris, Păcăteanu Teodor, Păcii, Panait Cerna, Partizanilor, Petalelor, Pompei, Popa Eugen.
05.11.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Părului, Pavelescu Cincinat, Paşcani, Paul Chinezul, Pincio I.P., Petreanu Coriolan, Pelicanului, Pescăruş, Petru Pipoş, Petru Rareş, Petuniei, Pinului, Popa Şapcă, Porumbiţei, Porumbului, Posada, Preparandiei, Prislop.
06.11.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Privighetoarei, Prunului, Păpădiei, Patria, Pescarilor, Piersicilor, Plugarilor, Postavului, P-ţa Avram Iancu, P-ţa Bibici Margareta, P-ţa Eroilor, P-ţa Caius Iacob, Pârvan Vasile.
07.11.2019, orele 8,00-17,00, străzile: P-ţa Plevnei, P-ţa Luther, P-ţa 13 Martiri, P-ţa Mihai Viteazul, P-ţa Arenei, P-ţa Pompierilor, P-ţa Drapelului, P-ţa Sârbească, P-ţa Olimp, P-ţa George Enescu, P-ţa Gara Aradul Nou, P-ţa Mică, P-ţa Mozart, P-ţa Gării, P-ţa Spitalului, Radu de la Afumaţi, Rândunicii, Războieni, Răzvan.
08.11.2019, orele 8,00-14,00, străzile: Russo Alecu, Romanilor, Râşnov, Redutei, Robăneşti, Românului, Romei, Rozelor, Romaniţei, Robu Ioan, Rahovei, B-dul Revoluţiei, Salcâmului, Salontei, Sinagogei, Şirianu I.R., Szantai Ludovic.
11.11.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Sibii Dorel, Sebeşului, Slavici Ioan, Suciu Ioan, Sinaia, Spartacus, Spicului, Smeurei, Şoimului, Sălcuţa, Sava Ioan, Santinelei, Satelit, Scurtă, Sever Secula.
12.11.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Spătarul Borcea, Splaiul Toth Sandor, Şt. Cicio Pop, Ştefan cel Mare, Steagului, Salciei, Ştefu Nicolae, Sion Gheorge, Şelari, Semenicului, Şerban Gheorghe, Şincai Gheorghe, Someşului, Stănescu Mircea, Sulina.
13.11.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Splaiul G. Praporgescu, Tarafului, Timotei Cipariu, Tismana, Titan, Tribunul Buteanu, Tekelia Sava, Toporaş, Târgovişte, Troiei.
14.11.2019, orele 8,00-17,00, străzile: Trenului, Teodoroiu Ecaterina, Tocilescu Grigore, Transilvaniei, Tribunul Axente, Tribunul Dobra, Tulnic, Udrea, Unirii, Tabacovici Milan, Turturicii, Trompetei, Vlad Alexandru.
15.11.2019, orele 8,00-14,00, străzile: Vezuviu, Voltaire, Vidra, Vidu Ioan, Vişinului, Vântului, Vuia Traian, Vărădiei, Viitorului, Vladimirescu Tudor, Weitzer, Xenopol, Zărandului, Zimandului Cale, Zimbrului, Zoltan Farmati, Zdrenjanin, Zarie Ştefan.

Comentarii

comentarii

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 4 =